Wyspa Korcula

by Marek on

Chorwacka wyspa Korcula leżąca na Morzu Adriatyckim przyciąga turystów gorącym klimatem, ale także zabytkową, średniowieczną zabudową. Wyspa Korcula znajduje się w Dalmacji – historycznej krainie bałkańskiej.

Zabytki i atrakcje

korculaPrzewodnik po Korculi warto zacząć prezentacją najciekawszego miejsca na tej chorwackiej wyspie, czyli po prostu pełnego atrakcji miasta Korcula. Według niektórych źródeł, to tutaj urodził się słynny podróżnik Marco Polo. Możemy tutaj zwiedzić między innymi dom, w którym to miał on przyjść na świat. Wyspa korzysta często z wizerunku podróżnika, przez co spotkamy tu restauracje, tawerny, czy hotele posługujące się nazwiskiem Marco Polo.

Zdecydowanie najważniejszy dzień na wyspie to 7 września. Każdego roku, dochodzi tego dnia do zainscenizowania bitwy, w wyniku której pojmano Marco Polo. W lecie odbywa się zaś Festiwal Marco Polo, podczas którego ze śpiewem na ustach pije się znaczne ilości wina. Wydaje się, że czas trwania festiwalu jest najlepszy na to, aby odwiedzić Korcule. Wtedy to mamy okazję rzeczywiście poznać lokalną kulturę i zwyczaje.

Jeśli chodzi o zabytki, to godne uwagi są pozostałości po murach obronnych miasta. Ponadto, warto przejść przez Bramę Lądową, dzięki czemu dostaniemy się na stare miasto. Nikt nie pożałuje także wycieczki na Wieżę Revelin. Co więcej, w Korculi znajduje się zdumiewających kształtów i rozmiarów katedra św. Marka. Powstała ona, aby mieszkańcy dzięki modlitwie uniknęli epidemii.

Na wyspie Korcula podziwiać możemy również tak zwany taniec z mieczami. Jest to nie lada atrakcja, podziwiać tancerzy z mieczami, popijając przy tym jedno ze słynnych lokalnych win. Chorwacja generalnie słynie z wina, dlatego przyjeżdżając tu na wakacje, trzeba go koniecznie skosztować.

korcula3

W Europie znajduje się wiele ciekawych miejsc, które oferują ciepłe morze, piękne plaże, a przy tym multum innych atrakcji i zabytków. Nie dziwi więc, że Polacy tak często decydują się, aby na wczasy wyjechać do jednej z zagranicznych miejscowości.

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *