Sharm El Sheikh

by Marek on

Sharm El Sheikh to miasto i kurort w Egipcie, leżące w południowej części półwyspu Synaj. To najczęściej i najchętniej odwiedzane miejsce w całym kraju faraonów. Sharm El Sheikh do niedawna był jeszcze małą i niepozorną wioską, natomiast obecnie jest to dynamicznie rozwijający się kurort, który swoja popularność zawdzięcza wspaniałemu położeniu pomiędzy malowniczą pustynią, majestatycznymi górami, a niewiarygodnie błękitną wodą Morza Czerwonego.

Położenie, przyroda, kiedy pojechać

Sharm El Sheikh leży nad brzegiem Morza Czerwonego w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego, która z kolei składa się z wielu mniejszych zatok położonych w odległości ok. 80 km na południe od góry Synaj. Dodatkowo miasto jest usytuowane pomiędzy rezerwatami przyrody a jedynym w Egipcie, podwodnym Parkiem Narodowym Ras Muhhamad. Egipt oferuje nie tylko wspaniałą, upalną pogodę, ale przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki.

Sezon wypoczynkowy trwa tutaj praktycznie cały rok z uwagi na gorącą aurę, ciepłe morze czy też doskonale rozwiniętą bazę hotelową. Turyści bardzo chętnie rezerwują pokoje w pięknych hotelach położonych w zatoce Naama Bay, która słynie przede wszystkim ze wspaniałych, piaszczystych plaż powoli i stopniowo schodzących do krystalicznej wody Morza Czerwonego.

Atrakcje w Egipcie
Atrakcje Sharm El Sheikh

Miasto może się pochwalić bogato rozwiniętą infrastrukturą, dlatego nie można tutaj narzekać na nudę podczas wakacji. Oprócz hoteli, ośrodków sportowych, rozrywkowych i ekskluzywnego centrum handlowego to raj dla osób uwielbiających wszelkiego rodzaju sporty wodne. Jedną z głównych atrakcji jest tutaj nurkowanie lub snorkeling. Jedyne co trzeba mieć to maskę z fajką i płetwy, by móc każdego dnia podziwiać przepiękne rafy koralowe znajdujące się na płyciznach, czy też wraki statków, które od wielu lat spoczywaj na dnie morza.

Inną ciekawą opcją spędzenia czasu wolnego jest udanie się na safari, do Delfinarium lub do jednego z kilku aquaparków. Istnieje również możliwość wybrania się do Jordanii, zobaczenia Piramidy w Gizie czy odwiedzenia Jerozolimy. Opcji jest naprawdę wiele – może nie starczyć czasu, aby wszystko zwiedzić i zobaczyć, lecz ta mnogość atrakcji sprawia, że wakacje w Egipcie to wspaniała propozycja zarówno dla par, rodzin z dziećmi jak i osób starszych.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *