Dalaman-Fethiye

by Marek on

Dalaman oraz Fethiye to niezwykle znane kurorty ulokowane nad Morzem Egejskim, które położone są na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji. Oba zakątki zachwycają malowniczymi widokami, wspaniałą pogodą oraz spokojem, region ten bowiem nie został jeszcze odkryty przez masową turystykę. Kurorty te, znajdujące się na Riwierze Egejskiej, to doskonałe miejsca na wymarzony wypoczynek pełen atrakcji i pięknych zakątków.

Klimat i atrakcje w Dalaman-Fethiye

W kurortach Dalaman oraz Fethiye panuje klimat śródziemny kontynentalny wewnętrzny. Lata są tu suche i gorące, a najcieplejszy miesiąc odznacza się średnią temperaturą ponad 22 stopnie Celsjusza. W zimie możne pojawić się mróz, a na około cztery miesiące w roku temperatura spada tu do 10 stopni. W okresie zimowym można także spodziewać się przynajmniej 3 razy więcej opadów niż latem.

Zachód słońca w Fethiye

Region, w którym znajdują się kurorty Dalaman oraz Fethiye to jeden z najpiękniejszych odcinków Wybrzeża Egejskiego. Na turystów czeka tutaj wiele zatoczek i cichych lagun, masywy górskie oraz mniejsze wysepki i półwyspy. Można tutaj wspaniale wypocząć leniuchując na jednej z dzikich plaż i ciesząc się cudowną pogodą.

Prócz rajskich miejsc idealnie nadających się do relaksu warto zobaczyć także takie perełki jak chociażby miasto Fethiye. Posiada ono niezwykle bogatą historię, a w starożytności jego nazwa brzmiała nieco inaczej – Telmessos. Koniecznie trzeba tutaj zobaczyć likijskie sarkofagi oraz twierdzę, która góruje nad miastem.

Wspaniałym zakątkiem jest również Dolina Motyli, która urzeka cudownymi krajobrazami, a także Kanion Saklikent. Co ciekawe do tego miejsca nigdy nie docierają promienie słońca. To głęboki kanion ze stromymi zboczami, przez który przepływa strumień z lodowatą wodą.

Wakacje w Dalaman-Fethiye

Dalaman-Fethiye zachęcają na niezwykły urlop

Dalaman oraz Fethiye to piękne tureckie kurorty pełne słońca, rajskich plaż i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Można tu cudownie odpocząć ciesząc się pięknem i licznymi atrakcjami. Warto choć raz wybrać się właśnie do tych miejsc, by poznać bliżej urok Riwiery Egejskiej.

Zapisz

Zapisz

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *