Słoneczny Brzeg

by Marek on

Każdego roku wzrasta liczba polskich turystów wybierających się do Bułgarii na wakacje. Nic w tym dziwnego, tamtejsza riwiera, znana z pięknych, rozłożystych plaż, jest bowiem idealnym miejscem dla podróżnych spragnionych wypoczynku w malowniczej scenerii. Jedną z popularniejszych miejscowości jest Słoneczny Brzeg, każdego roku przyciągający tysiące zwiedzających.

Bułgaria usytuowana jest w południowej Europie, stanowi północno-wschodnią część Półwyspu Bałkańskiego. Najpopularniejsze kurorty tego malowniczego państwa usytuowane są nad Morzem Czarnym, Słoneczny Brzeg mieści się w centralnej części wybrzeża. Miejsce szczególnie upodobali sobie młodzi podróżni, jest to bowiem najbardziej rozrywkowy kurort w całej Bułgarii. Leży zaledwie 35 kilometrów od lotniska w Burgas, na którym ląduje większość samolotów z Polski.

Infrastruktura turystyczna Słonecznego Brzegu jest doskonale rozwinięta, na każdym kroku można tam spotkać lokale gastronomiczne, hotele, czy kasyna. Wraz z zapadnięciem zmroku kurort oświetlany jest licznymi neonami, dlatego niekiedy nazywany jest „Las Vegas wschodu”.

Plaża w Słonecznym Brzegu

Co warto zobaczyć w Słonecznym Brzegu?

Osoby spragnione zabytków architektonicznych powinny odwiedzić Nesebyr, wiekowe miasteczko oddalone zaledwie kilkanaście kilometrów od Słonecznego Brzegu. Spotkać tam można malownicze, liczące ponad tysiąc lat kościoły, głównie prawosławne. Dużo uroku miastu dodają drewniane domki, okalające wąskie, średniowieczne uliczki tamtejszej starówki. Na parterach budynków mieszczą się sklepiki z pamiątkami, głównie związanymi z bułgarskim folklorem.

Większość wakacji w Słonecznym Brzegu mija turystom na wylegiwaniu się nad brzegiem morza. Tamtejsza plaża, licząca ponad 8 kilometrów długości, pokryta jest delikatnym, złocistym piaskiem. Wybrzeże jest bardzo szerokie, miejscami liczy ponad 100 metrów szerokości. Od lat plaża szczyci się certyfikatem Błękitnej Flagi, przyznawanym miejscom czystym, w których szczególny nacisk kładzie się na troskę o środowisko.

Wybrzeże bułgarskie jest idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych. Największą popularnością w Słonecznym Brzegu cieszą się windsurfing, nurkowanie oraz narty wodne.

Zapisz

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *