Wyspa Korfu

by Marek on

Ostatnio coraz większą popularnością wśród polskich turystów cieszy się grecka wyspa Korfu, położona na Morzu Jońskim, w pobliżu Albanii. Jest jedną z najbardziej zielonych wysp w okolicy, a jej teren jest bardzo górzysty. To wszystko sprawia, że widoki na Korfu są niezwykle malownicze. Jakie, największe atrakcje czekają tam na podróżnych?

Udany, pogodny urlop można tam spędzić w okresie od maja do września, na Korfu bowiem dominuje suchy, śródziemnomorski klimat. Mimo iż Polacy stosunkowo niedawno poznali uroki tej wyspy, to jednak już od XIX wieku był to ceniony ośrodek turystyczny, swoją rezydencję na Korfu posiadała słynna cesarzowa Sissi. Pomimo tej popularności, wyspa nie utraciła swojego dzikiego uroku, nadal dominuje tam bujna roślinność.

Na porośniętym lasem cyplu, we wschodniej części Korfu, mieści się okazały klasztor Theotokou, którego historia sięga XIII wieku. Niestety, budynek był wielokrotnie przebudowywany, dlatego do naszych czasów przetrwał w swojej osiemnastowiecznej wersji. Jego zabudowania otoczone są pełnym kwiatów ogrodem, warto wybrać się tam na spacer. W samym budynku znajdziemy wystawę poświęconą prawosławnym ikonom, zrobią one ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach sztuki sakralnej.

Widok na miasto Korfu

Będąc na Korfu, nie sposób przegapić jej stolicy – Kerkiry, w pobliżu której mieści się lotnisko. Spotkamy tam liczne zabytki architektoniczne, z niemalże każdej epoki historycznej. Najciekawsza jest z pewnością starówka, pełna wąskich, klimatycznych uliczek krytych kostką brukową. Znajdziemy tam dwie weneckie twierdze, jedna z nich, Paleo Frourio, otwarta jest dla zwiedzających. Niedaleko centrum miasta mieści się Achillion, wspomniana wcześniej rezydencja cesarska z XIX wieku. Jej wnętrze oraz okalające ją ogrody w całości udostępnione są dla turystów.

Miłośnicy pięknych, naturalnych widoków koniecznie muszą zawitać na północ wyspy, w okolice miejscowości Sidari. Na tamtejszym wybrzeżu mieści się Canal d’Amour, pełen klifów z piaskowca, mieniących się . Oprócz podziwiania ciekawej panoramy możemy tam również zażywać relaksującej kąpieli w ciepłych i płytkich wodach.

Zapisz

Zapisz

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *