Złote Piaski

by Marek on

Złote Piaski to kurort bułgarski leżący nad Morzem Czarnym. Bułgaria, w tym także Złote Piaski, to od dziesiątek lat często odwiedzane miejsce przez Polaków. Za czasów PRL, gdy wyjazd do zachodnich kurortów był utrudniony, Polacy tłumnie wyjeżdżali na bułgarskie plaże. Dziś nadal przechadzając się deptakiem w Złotych Piaskach, co krok spotykamy polskich turystów.

Klimat

zlote-piaski3Złote Piaski leżą w gorącym klimacie. Opady przez cały rok są tu niewielkie. Pod względem klimatu najkorzystniej jest tu w okresie od maja do września. Wtedy to panują upały, a opady, jeżeli się zdarzają, to są przelotne. Po ulewnej, trwającej nawet kilkadziesiąt minut burzy, przejaśnia się tu zwykle w momencie, a po godzinie nie ma już śladu po deszczu.

Uroki Złotych Piasków

Jest to idealne miejsce dla turystów, którzy jadą na wczasy, aby wypocząć, a przy tym dobrze się pobawić. Przez Złote Piaski przebiega długi deptak, wzdłuż którego znajdują się dziesiątki barów oraz dyskotek. Bez problemu możemy tu wypić drinka na plaży, czy też do rana bawić się na dyskotece przy morzu.

zlote-piaski

Nieprzypadkowa jest też nazwa miejscowości. Piasek jest tu rzeczywiście złoty, a morze błękitne. Każdy więc kto odwiedzi tutejszą plażę, niechętnie ją opuszcza.

Atrakcje i zabytki

Wart odwiedzenia jest bez wątpienia otwarty aquapark w Złotych Piaskach. Są tu dziesiątki zjeżdżalni, które zachwycą zarówno dzieci, jak i starszych turystów. Ponadto, w Złotych Piaskach znajduje się także szkółka nurkowania.

Jeśli chodzi o zabytki, to w okolicach Złotych Piasków znajduje się Monastyr Aładża. Jest to dawny klasztor, który znajduje się w jaskini. Kiedyś podziwiano w nim średniowieczne freski, które jednak obecnie są praktycznie całkowicie wyblakłe. Klasztor wybudowany został w IV wieku, jednak oprócz tego, niewiele o nim wiadomo. Dziś jest to atrakcja turystyczna, często odwiedzana przez przyjezdnych.

Jeśli chodzi o Złote Piaski, i o bułgarskie kurorty w ogóle, ich przewaga nad miejscowościami włoskimi czy hiszpańskimi polega na cenie. Wydatki na wczasy w Bułgarii są o wiele mniejsze.

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *