Riwiera Czarnogórska

by Marek on

Wybrzeże Czarnogóry staje się coraz bardziej popularnym, turystycznym kierunkiem. Podróżnych przyciągają tutaj wspaniałe krajobrazy, piękna pogoda, doskonałe warunki do plażowania. Wzdłuż całej linii brzegowej kraju dostępne są liczne atrakcje turystyczne, dzięki którym nasz urlop będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Na terenie Riwiery Czarnogórskiej dominuje łagodny, śródziemnomorski klimat, dlatego w sezonie letnim temperatura jest wysoka, a opady występują bardzo rzadko. Zwolennicy upałów najlepiej będą się czuli w Czarnogórze w lipcu oraz sierpniu, wówczas słupek rtęci wskazuje ponad 30 stopni. Ładna pogoda, jednak mniej skwarna, panuje w czerwcu oraz we wrześniu.

Riwiera Czarnogórska – które miasta zobaczyć?

Budva to bez wątpienia najpopularniejszy kurort w Czarnogórze, a także idealne miejsce dla osób chcących dobrze się bawić. Latem miasto tętni życiem, wszędzie jest pełno turystów, a imprezy w lokalnych klubach trwają do rana. Największą atrakcją Budvy jest tamtejsza starówka, usytuowana na cyplu. Oddzielona jest od reszty miasta piętnastowiecznymi murami obronnymi, w środku znajdziemy plątaninę wąskich uliczek oraz niewielkich placyków. Nad starówką króluje monumentalna, średniowieczna katedra, w jej wnętrzu zebrane są dzieła renesansowych malarzy weneckich.

Wczasy na Wybrzeżu Czarnogóry

Ulcinj to najbardziej wysunięta na południe miejscowość czarnogórskiej riwiery. Miasto jest stosunkowo duże, jednak znacznie spokojniejsze niż Budva. W trakcie spaceru po tamtejszej starówce zobaczymy budowle z niemalże każdej epoki historycznej, również starożytne, rzymskie ruiny. W architekturze dostrzegalne są wpływy weneckie oraz tureckie, a z uwagi na bliskość albańskiej granicy, w mieście spotkamy liczne meczety. W mieście znajduje się również najdłuższa, licząca 8 kilometrów długości, piaszczysta plaża Czarnogóry.

Spokojny kurort Petrovac jest idealnym miejscem na spędzenie wakacji z dziećmi. Spośród innych miast Czarnogóry wyróżnia go niezwykle malownicze ukształtowanie linii brzegowej. Z tamtejszych plaż można dostrzec dwie niewielkie wyspy. Na Sveta Nedjelja, mniejszej z nich, wznosi się urokliwa kapliczka. W okolicach obu wysp panują idealne warunki do nurkowania.

Zapisz

Zapisz

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *