Alanya

by Marek on

Alanya to nieduże miasteczko turystyczne, jednakże posiada ono w sobie wiele uroku, czym przyciąga turystów z całego świata. Jest ona lubiana przede wszystkim przez Polaków, co nie dziwi, bowiem można tu znaleźć wspaniałą pogodę, mnóstwo atrakcji i niezapomnianą atmosferę. Alanya idealnie nadaje się na wymarzone wczasy, dlatego warto zdecydować się na wakacje właśnie tutaj.

Niesamowity klimat Turcji…

Alanya to starożytne miasto ulokowane na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji. Jako najbardziej znany kurort tego kraju może poszczycić się rajskimi plażami oraz urzekającym centrum. Panuje tu umiarkowany ciepły klimat, który zimą przynosi obfite opady, a latem cudowne słońce i wysokie temperatury. Opady wahają się tutaj w granicach 1087 mm na rok, a średnia roczna temperatura to 18,7 stopni Celsjusza.

Co warto zobaczyć w magicznym mieście Alanya?

Jednym z ciekawszych miejsc w Alanya jest Kale, czyli zamek. To twierdza ulokowana na 250-metrowym wzgórzu, w której znajdują się pozostałości po osadzie, którą można było zobaczyć tu jeszcze w czasach rzymskich. Schodząc już z zamku warto natomiast zatrzymać się w jednej z klimatycznych knajpek.

Niezwykle malowniczy jest także port, niezależnie od tego, czy wybierzemy się tam w dzień, czy też porą nocną. W świetle słonecznym można tu podziwiać Czerwoną Wieżę, która ma w swoim wnętrzu Muzeum Etnograficzne, a także odrestaurowaną niedawno seldżucką stocznię. Na końcu cypla zaś czeka latarnia morska. Wybierając się zaś tu we wrześniu warto wiedzieć iż pod Czerwoną Wieżą odbywa się wtedy Festiwal Jazzowy, a wstęp na niego jest bezpłatny.

Turecka miejscowość Alanya

Niesamowitym miejscem jest także Jaskinia Damlatas, czy Jaskinia Kapiącego Kamienia. Odkryto ją przypadkowo, jednakże od razu stała się sławna wśród osób chorych na astmę. Jej mikroklimat bowiem leczy choroby układu oddechowego.

Alanya to piękne miasto i kurort, w którym można zobaczyć również Merkez Camii, czyli miejski meczet,  pospacerować po tutejszym parku, czy bosko się zrelaksować na plaży Kleopatry oraz plaży Keykubata. Zakątek ten obfituje w atrakcje, a razem z cudowną pogodą stanowi idealne miejsce na wymarzone wakacje. Niewątpliwie każdy znajdzie tu dla siebie coś wyjątkowego.

           

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *