Chalkidiki

by Marek on

Słońce, bajkowe, zapierające dech w piersiach widoki oraz liczne atrakcje sprawiają, iż półwysep Chalcydycki jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na urlop w Grecji kontynentalnej. Porównywane do trójzębu Posejdona Chalkidiki składa się z trzech mniejszych półwyspów i stanowi idealną destynację zarówno dla miłośników morskich kąpieli i relaksu na złocistych plażach, jak i pasjonatów zwiedzania.

Chalkidiki – kiedy lecieć? Atrakcje dla żądnych wrażeń

Najlepszym okresem na wczasy na półwyspie Chalcydyckim są miesiące od czerwca do września, gdy temperatura utrzymuje się na poziomie powyżej 25 stopni Celsjusza. Osoby spragnione wypoczynku wśród malowniczych widoków, na skalistych plażach, koniecznie powinny się wybrać do Sithoni, określanego często jako środkowy palec Chalkidiki, gdzie czas płynie wolnej a ciche wioseczki stwarzają idealne warunki do relaksu. Miłośników historii i kultury zachwyci wioseczka Torone, gdzie podziwiać można uroczy fort oraz ruiny starogreckiej twierdzy. Warto również zawitać do Neo Marmara kuszącego długą piaszczystą plażą, bajkowym krajobrazem, który tworzą majestatyczne górskie szczyty kontrastujące z morskim lazurem oraz liczne drzewa cytrusowe, migdałowe i pistacjowe. To również idealne miejsce dla pasjonatów enoturystyki, zainteresowanych degustacjami w lokalnych winnicach.

Grecka wyspa Chalkidiki

Turyści preferujący imprezowy styl życia z pewnością odnajdą się na „południowym palcu” półwyspu Chalkidiki – Kassandrze. Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych, oferujących pełną wrażeń zabawę do białego rana, zalicza się m.in. Kalitheę oraz Nea Potideę. Podczas pobytu na Chalkidiki warto również wybrać się na rejs statkiem wokół półwyspu Athos, gdzie znajduje się słynny, wpisany na listę UNESCO teren zamieszkiwany przez prawosławnych mnichów, którzy utworzyli autonomiczne państwo – Republikę Teokratyczną. Na jej teren nie mają wstępu kobiety. Jednym sposobem na podziwianie piękna pustelni (usytuowanej na Świętej Górze Athos), bez względu na płeć, jest rejs statkiem, z którego podziwiać można domy mnichów, kapliczki, monastyry, stare kamienne mosty oraz dziewicze lasy i wąwozy. Miłośnicy zwiedzania, podczas urlopu na Chalkidiki, nie mogą również zapomnieć o wspaniałej jaskini Petralona, położonej w głębi półwyspu na tzw. interiorze i słynącej z wbudowanej w stalagmit czaszki najstarszego, odnalezionego na terenie Europy, homonida. Znalezisko zwane jest „Czaszką z Petralony”.

Chalkidiki – tajemniczy grecki półwysep

Grecki półwysep Chalkidiki kusi malowniczymi widokami, spokojnymi wioseczkami oraz zapierającą dech w piersiach dziką przyrodą. Jest to idealne miejsce na urlop dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać piękno i niezwykle bogatą kulturę Grecji kontynentalnej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *