Majorka

by Marek on

Majorka – hiszpańska wyspa, leżąca na Morzu Śródziemnym, przyciąga swoimi atrakcjami turystów przez cały rok. Najwięcej podróżnych przyjeżdża tu jednak na wakacje pomiędzy majem a wrześniem. To wtedy temperatury powietrza są najwyższe, a morze najcieplejsze.

Klimat i przyroda

majorka2

Majorka leży w klimacie śródziemnomorskim. Jest to wyspa bogata zarówno w piaszczyste plaże jak i szczyty górskie. Rozciąga się tu pasmo górskie zwane Sierra de Tramuntana. Na Majorce dobrze poczują się osoby szukające odpoczynku jak i wakacyjnej aktywności.

Co robić na Majorce?

Wycieczki na Majorkę są często uskuteczniane przez miłośników dobrej zabawy. Restauracje i dyskoteki w tym upalnym kurorcie są pełne życia przez całą noc. Ponadto, wyspa przyciąga oczywiście klimatem. Wysoka temperatura i piękne plaże sprawiają, że turyści mają ochotę spędzać na nich całe dnie. Majorka obfituje także w zabytki i inne atrakcje (http://www.majorkablog.pl/Atrakcje_na_Majorce.php)

Zabytki w Majorce – zwiedzanie

majorka

Budowlą na wyspie, która budzi prawdopodobnie największy zachwyt odwiedzających ją turystów i którą szczególnie warto zobaczyć, jest monumentalna Katedra La Seu. Katedra zachwyca swoimi rozmiarami, a także wystrojem. Godny uwagi jest również Zamek Bellver. Z Zamku podziwiać można panoramę wyspy. Będąc na Majorce nie można odpuścić wycieczki zabytkowym pociągiem do Palmy. Podróż pomiędzy szczytami gór, wśród śródziemnomorskiej przyrody to niezapomniane przeżycie.

Written by: Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *